niedziela, 15 stycznia 2012

GDZ - podsumowanie roku 2011 w radomskim rapie

No i przyszedł ten dzień kiedy macie przed sobą ostatnie podsumowanie przygotowane dla was przez twórców radomskiej sceny rap. Tym razem dowiecie się jak rok 2011 ocenił Seba, który w 2010 roku stworzył z Lesuaffem płytę, którą uznałem najlepszą radomską produkcją tamtego roku. Jaka radomska płyta została uznana przez niego za najlepszą w roku 2011? Jaki kawałek zrobił na nim największe wrażenie? Sprawdźcie to poniżej!
A już za dwa dni ruszam z moimi tradycyjnymi podsumowaniami. W pierwszej kolejności pojawi się, w trzech częściach, artykuł "Moje odkrycia 2011", później , w dwóch częściach,"Nie przegap: TOP 10 Polska", a na koniec "TOP 5 Radom 2012".


Podsumowanie roku 2011 wg Seby:

1. Jaka radomska płyta z 2011 roku była wg Ciebie najlepsza i dlaczego? 
Nie słuchałem zbyt wielu radomskich płyt, zresztą polskich też nie. Jako że płyta Le Fruit Defendu załapała się jeszcze na 2011 rok to z pewnością ona będzie moim wyborem. Jeśli chodzi o syntetyczne, mocno newschoolowe bity to w naszym regionie z Tytuzem mógłby konkurować tylko Maikendo. Boro natomiast to wulkan rapowej energii i MC z charyzmą.


2. Jaki był Twoim zdaniem najlepszy radomski kawałek w roku 2011? 
Jest to z pewnością "Iskra" w wykonaniu Kękę. Kędzior ma niebywały talent, ten numer to udowadnia. Mistrzowskie w swojej niedokładności rymy i umiejętność zagrania na emocjach słuchacza. Niebanalne skojarzenia, zero wtórności, własny, niepodrabialny styl który jest bardzo charakterystyczny. Kę świetnie wyciska to co najlepsze ze skądinąd bardzo dobrego bitu Tytuza. 


3. Jakie wydarzenie w 2011 roku było wg. Ciebie najważniejsze dla radomskiego rapu?
Najważniejsze w mijającym roku były wszystkie kroki podejmowane przez radomskich raperów i producentów w celu wypłynięcia na szersze wody. To ważne żeby nie ograniczać się do lokalnych klimatów i lokalnej publiki. Bardzo mocno zaznaczył swoją obecność w podziemiu PTK, którego bit do "Gdyby nie to" Huczuhucza odniósł spory sukces. Jest już raczej pewne, że Piotrek zajmie się produkcją nowych nagrań Deobe i Teka. Cieszy też, że raper-legenda jakim jest Pono świetnie popłynął na bicie Tytuza. Prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem jest umieszczenie Kękę na liście ASów Aptaunu.


4. Jak w porównaniu do zeszłego roku oceniłbyś kondycję sceny 26-600 i czego życzyłbyś sobie od niej w roku 2012? 
Większość reprezentantów sceny jest w swojej życiowej formie. Życzę radomskiej scenie mniej hermetyczności.

Na koniec jeszcze lista wcześniejszych podsumowań, jakby ktoś coś przeoczył:
Ster
Elem
Grubass
Bolek
Voltron
Jędrzej
PTK
Kanse
Maka

Brak komentarzy: