środa, 4 stycznia 2012

eSen "eSencjonalnie EP" - recenzja EP


Kilka lat temu można było usłyszeć o nim przy okazji beefu z Geniem. Od tamtego czasu praktycznie nie było informacji o kolejnych kawałkach eSena. Teraz postanowił o sobie przypomnieć i udostępnił "eSencjonalnie EP", na którą składa się 5 numerów. Jak prezentuje się na tej produkcji gospodarz?

Rap eSena to rap bezkompromisowy, mocny, uliczny. eSen w swoich tekstach jest momentami bezczelny, na pewno nie ma zamiaru się z nikim pieścić i swoje zdanie wypowiada z pewnym głosem. Na pewno można stwierdzić, że stoi twardo za tym, co mówi i nawet jeśli zmieni w jakiejś sprawie zdanie, to nie będzie to nagle, z dnia na dzień.
Tak, jak napisałem, jest to rap uliczny, jednak z próbą poruszenia treści głębszych niż jebanie policji i dillowanie. Najlepszym przykładem jest najbardziej osobisty numer na EPce, "Bartosz d 2". Mocne, personalne wersy eSena sprawiają, że ten dający do myślenia numer jest zdecydowanie najjaśniejszym punktem materiału. Bardzo dobrze zgrywa się tu tekst z bitem, dzięki czemu numer wiele zyskuje. Pozostałe kawałki tak dobre nie są, jednak poniżej pewnego, niezłego, poziomu nie schodzą.

"eSencjonalnie" na pewno nie jest majstersztykiem, ale też eSen na pewno nie musi się wstydzić tej krótkiej EPki. Pamiętajcie aby nie oceniać danego rapera przez pryzmat beefu, który miał miejsce kilka lat temu. Dajcie szansę muzyce, nich ona mówi za siebie. A ta na pewno przemówi do części z was.

Brak komentarzy: