piątek, 30 grudnia 2011

Elem - podsumowanie roku 2011 w radomskim rapie

Dwa dni temu ruszyłem z podsumowaniem mijającego roku w radomskim rapie. Wtedy mogliście sprawdzić co o minionym roku myśli Ster. Jaka płyta jego zdaniem była najlepsza w roku 2011; jaki kawałek; jakie wydarzenie było najważniejsze dla lokalnej sceny oraz jak porównałby odchodzący rok z rokiem 2010. Dzisiaj możecie sprawdzić co na ten temat powiedział Elem.


Podsumowanie roku 2011 wg Elema:

1. Jaka radomska płyta z 2011 roku była wg Ciebie najlepsza i dlaczego?
Nie śledziłem regularnie radomskiej sceny, jednak wielkie wrażenie zrobiły na mnie EPka Pitera z Yankeesem. Jaram się zapowiedziami które padły w tym roku, mianowicie zacieram ręce na solówki Kubiego, Woli i Norma, ale to już raczej 2012...

2. Jaki był Twoim zdaniem najlepszy radomski kawałek w roku 2011?
Jedynego faworyta nie mam. Polecam Piter/Yankees feat. Shot - Daję Słowo, KęKę - Właśnie nie mam.

3. Jakie wydarzenie w 2011 roku było wg. Ciebie najważniejsze dla radomskiego rapu? (koncert/impreza/współpraca z innymi raperami/ etc)
Cieszą mnie wszelkie sygnały tego, ze radomski rap idzie w Polskę. Kę u Zbyla, Szuwar na Par Excellence (Nowy Targ), Shot na PeIgrek, HuczuHucz i Bonson na 300 Mil Projekt, Kotzi i Zjednoczony Ursynów czy chociażby ZDR z Kalim czy Bonusem. Docieramy do coraz większej liczby słuchaczy.

4. Jak w porównaniu do zeszłego roku oceniłbyś kondycję sceny 26-600 i czego życzyłbyś sobie od niej w roku 2012?
Rap w tym roku poszedł w Polske znacznie bardziej niz w poprzednim. Podoba mi się poziom i ilość imprez - oby tak dalej! Sobie, słuchaczom i artystom życzyłbym progresu, więcej wzajemnego szacunku, mniej hejtingu a więcej racjonalnych opinii co do rapu - nie tylko radomskiego. Pozdro kumatym!

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dobra płyta Piter&Yankees Daję słowo
Polecam!

Anonimowy pisze...

będą w tym roku plany na 2012 od raperow??

Jędrzej pisze...

Plany na "Plany na 2012" są, ale wszystko (jak w zeszłym roku) zależy od podejścia do tego samych raperów. Jeśli będą tak otwarci jak rok temu to cykl pojawi się, pewnie w okolicach połowy lutego, na blogu oraz na portalu www.hhns-rdm.pl