czwartek, 9 czerwca 2011

Najprawdopodobniej tytułem płyty będzie "Rapdom" - wywiad z Kotzim!

Kotzi - jeden z weteranów radomskiego podziemia. Dwie płyty z Kaczmarem jako U.S.P.M., jedna solowa EPka, dwie EPki z Kękę (jedna jako KoKę, jedna jako Boa's), płyta Pierwszych Skrzypiec, dwa albumy Bandy Unikat. Do tego gościnne udziały, między innymi na mixtapie Tytuza, płycie B-2, czy albumach TPSa i Woli. Jakby tego było mało - multum luźnych kawałków i sporo bitów wyprodukowanych dla innych. To wszystko składa się na całkiem spory dorobek, który całkiem niedługo może się wyraźnie zwiększyć.
W swoich planach na ten rok, jako priorytet wymienił solową płytę (klik). Razem z Bandą Unikat, której jest członkiem, stara się o występ na największym polskim festiwalu hip-hopowym, Mazury Hip-Hop Festiwal (jeśli chcesz im w tym pomóc, kliknij tu).
Na jakim etapie prac na solówką jest Kotzi? Kto ją wyprodukuje? Czy powstanie kolejna płyta U.S.P.M.? Co z projektem Boa's? Czy Pierwsze Skrzypce jeszcze pojawią się razem w studio? Jakie płyty Kotzi może polecić innym? O tym i innych sprawach dowiecie się sprawdzając poniższy wywiad!

Pracujesz obecnie nad swoją pierwszą, nie licząc EPki "Za mało dnia", solową płytą. Czy na obecnym etapie możesz zdradzić jakieś szczegóły? Jaki będzie tytuł? Kto zajmie się produkcją, jacy goście się na niej pojawią?
Najprawdopodobniej tytułem płyty będzie "Rapdom", neologizm wymyślony przeze mnie. Tą samą nazwą chcę promować swoją osobę i wszystko co jest lub będzie związane z moją działalnością w hip hopowej ( i nie tylko) rzeczywistości. Warstwą muzyczną na pewno zajmą się Lucky Loop, Milionbeats oraz Tytuz. Lista producentów nie jest jeszcze zamknięta, trwają przesłuchania ;) Dodatkowo chcę wszystko okrasić żywymi instrumentami, żeńskimi wokalami i dużą porcją scratchy. Mam też wysmażonych kilka swoich podkładów, które prawdopodobnie pojawią się na płycie. Jeśli chodzi o gości to wszystko się wykrystalizuje w przeciągu najbliższych tygodni.

Kiedy można spodziewać się jakiegoś singla lub klipu promującego Twoją płytę?
Mam nadzieję,że wczesna jesień przyniesie singiel i clip.

Planujecie z Kaczmarem trzecią płytę U.S.P.M.? Co z projektem Boa's?
Trzecia płyta U.S.P.M cały czas jest w planach. Jednak w sytuacji gdy obecnie Kaczmar jest za granicą, a ja tutaj, to nagranie nawet 6-ciu kawałków i zrobienie EP byłoby sporym sukcesem. Ciężko jest tworzyć coś wspólnego na odległość. Wybraliśmy nawet kilka podkładów, wszystkie są autorstwa Milionbeats i jeśli najbliższy czas przyniesie jednak jakieś nagrywki, to mamy w planach nakręcić gruby clip.
Co do Boa's, to z tego co wiem napłynęły jakieś bity z Polski na skrzynkę Kę, ale na razie jeszcze nie dogadaliśmy się ostatecznie co do ewentualnego wejścia do studia. Może stanie się to jak skończę swoją płytę. Na realizację USPM i BOA'S trzeba poświęcenia sporej ilości czasu, którego mam w obecnej chwili i tak niewiele, nawet na produkcję solowej płyty.

W lipcu ma się odbyć koncert Pierwszych Skrzypiec, czy skład będzie w całości? Czy z tej okazji planujecie wejść do studia i nagrać jakiś kawałek?
Jeśli koncert się odbędzie w terminie, o którym słyszałem parę miesięcy temu czyli na początku lipca, to wystąpimy całym składem. Co do nagrania kawałka to powstaje numer PS na nowy mixtape Tytuza.

Co obecnie, muzycznie, robi reszta Bandy Unikat?
Kaczmar nieustannie zajmuje się produkcją muzyki. Cały czas uzbraja się w coraz to nowszy sprzęt, zdobywa wiedzę i praktykuje. Efekty słychać na rodzimych produkcjach. Z tego co wiem nawiązał też parę ciekawych zagranicznych koneksji, ale nie zapeszajmy.
Boro z Tytuzem zamykają ostatecznie "Le fruit defendu", prócz tego Tytuz kończy zbierać wokale na nowy mixtape. Wola i Kubi kończą pomału realizować swoje solówki. Dobo i Tps promują najnowszą płytkę ZDR "Życia stara szkoła". Dodam jeszcze, że Sth pracuje nad solo, na którym znajdzie się kilka moich bitów oraz gościnna zwrotka.

Jako Banda Unikat startujecie w konkursie na support w X edycji Mazury Hip-Hop     Festiwal, jakie wiążecie nadzieje z ewentualnym występem na tak dużym festiwalu?
Uważam, że jako ekipie zwyczajnie należy nam się występ w Giżycku. Chociażby ze względu na doświadczenie studyjne jak i sceniczne. Okaże się na dniach czy pojedziemy.

Jak, jeśli chodzi o poziom, na tle rapu z innych miast wypada wg Ciebie rap z Radomia?
Radomska scena jest bardzo mocna. Mimo tego, że legale dopiero przed nami i Polska nie zna nas tak dobrze jak reprezentantów innych miast, to mamy się dobrze i z roku na rok zaznaczamy swą obecność na hip hopowej mapie.

Czego jeszcze wg. Ciebie brakuje żeby rap z 26-600 był zauważany w Polsce?

Przede wszystkim teledysków, no i legali na półkach.

Jakie 3 polskie i zagraniczne płyty (niekoniecznie rapowe) zrobiły na Tobie największe wrażenie?
Jest wiele zajebistych płyt, nie da się wymienić trzech :) Z tych ostatnich hip hopowych co sprawdziłem i kupiłem lub kupię to - Polska: Lukatricks "Czarne Złoto" , Sokół i Marysia S. "Czysta brudna prawda". W.E.N.A "Dalekie zbliżenia". VNM "De next best". Brahu "Chaos". Proceente "Dziennik". Tusz na rękach & Voskovy "Get fejm or die tryin". Parias "Parias", Mes "Kandydaci na szaleńców", Kali "50/50", Neile "Kyny w amoku mixtape".
USA: DJ Premier "Get used to us", Marco Polo and Ruste Juxx "The exxecution", Blaq Poet "Blaqprint", Nas & Damian Marley "Distant relatives", Black Milk "Album of the year" oraz poprzednia "Tronic", DJ Wich "The golden touch", Reks "R.E.K.S", Copywrite "The life and times of Peter Nelson", Fashawn "Boy meets world", Dizee Rascal "Tongue & Cheek". Absolutnym geniuszem produkcji jest dla mnie podobnie jak DJ Premier, Marco Polo i Black Milk - Flying Lotus, polecam jego instrumentalną płytkę "Los Angeles".

Kto jest Twoim ulubionym raperem/składem?
Podobnie jak w poprzednim pytaniu, bardzo ciężko wymienić tych jedynych ;) Jednak jak miałbym już wybrać ulubiony skład z Polski, który wydał na legalu to Bez Cenzury, a podziemny raper to Kę :)

Ostatnie słowo do czytelników?
Sprawdzajcie http://www.youtube.com/user/Kotzi84
Pozdrawiam wszystkich słuchaczy.
Pokój!

Brak komentarzy: