sobota, 4 kwietnia 2015

Milionbeats "Le Rap Francais vu de la Pologne" - nowe informacje!

Pod koniec marca ukazała się informacja odnośnie daty premiery producenckej płyty Milionbeats ""Le Rap Francais vu de la Pologne". Chwilę późnej mieliście możliwość przeczytać krótki wywiad z radomskim producentem, autorem tej historycznej dla polskiego hip-hopu płyty. Dzisiaj natomiast pojawiły się kolejne informacje dotyczące tego materiału. Obie przedstawiają pojawiających się na płycie raperów:

Swift Guad - jeden z gości na "Le Rap Francais Vu De La Pologne" to raper z podparyskiego Montreuil (93). Ceniony za swoją technikę i łatwość w tworzeniu różnego rodzaju utworów (zarówno tych zaangażowanych jak i w konwencji egotrip). Ma na koncie 3 albumy i kilka mixtape'ów. Współpracował m.in. z Raekwon (Wu-Tang), Twin Gambino (Infamous Mobb), Bishop Lamont, Black Milk, Tricky (ex-Massive Attack), Dr Period, Kev Brown, Aketo (Sniper), Ol’Kainry, Seth Gueko, Nessbeal, Nubi czy Zoxea (Les Sages Poetes de la Rue).

Druga informacja dotyczy jednej z francusko-polskich rapowych kooperacji z płyty:
Jedną z kolaboracji polsko-francuskich jakie znajdą się na albumie "Le Rap Francais vu de la Pologne" jest wspólny utwór w którym pojawiają się Freeman i Paluch.
Freeman to jeden z byłych członków legendarnej marsylskiej grupy IAM. Karierę zaczynał jako b-boy by później chwycić za mikrofon, pojawiając się na jednych z największych klasyków francuskiej sceny m.in. albumach IAM "L'Ecole du Micro d'argent", Shurik'N "Ou Je vis" czy Oxmo Puccino "Opera Puccino". Na koncie ma kilka solowych mixtape'ów i albumów w tym pokryty złotem "L'Palais de Justice" (1999).
Palucha natomiast nie trzeba przedstawiać polskim fanom - poznaniak jest autorem 3 złotych płyt i 1 platynowej.

Brak komentarzy: