poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Poznajcie Wyższy Stan Świadomości!

O tym, że powiew świeżego powietrza jest dobry w każdej dziedzinie sztuki, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To samo dotyczy radomskiej sceny rapowej. To właśnie dlatego tak ważne są zespoły takie jak Zespół Zaburzeń Świadomości, a aktualnie Pod Sufitem Dżungla, które robią tę muzykę z innej strony, niejednokrotnie dokładając do hip-hopu elementy jazzu, funku czy innych gatunków muzyki. Teraz powoli można dopisywać do tej bardzo krótkiej listy kolejną ekipę, która z kolei miesza rap z rockiem.
Wyższy Stan Świadomości, bo o nich mowa, tworzą: 
Rap: Szyna WSŚ, Drugz 
Gitara Basowa: Ernest Starski 
Perkusja: Filip Wiosna 
Gitara Elektryczna: Drugz 
Mix/Mastering : Daniel Smagowski
Większość chłopaków pochodzi z radomskiego Firleja, Ernest z Halinowa, a Szyna z Gołębiowa. WSŚ grają razem od około półtora roku. Mieliśmy sobie zrobić tylko jeden numer. Ale spodobało nam się i lecimy dalej. Gramy co tydzień na firleju - mówi Szyna. W kwietniu udało się im zagrać pierwszy koncert, w Lany Podziałek Wyższy Stan Świadomości zagrał takie numery jak "Nie mam innej", "Szklanki w górę" czy "Wyższy stan świadomości".

Póki co w planach na najbliższą przyszłość nie ma żadnego konkretnego materiału, Szyna: W najbliższej przyszłości luźne numery, ale z czasem pewnie zrobimy jakiś dłuższy projekt. Można więc niedługo spodziewać się kolejnych numerów z mocnymi gitarami i perkusją. Skąd w ogóle pomysł połączenia założenia zespołu rapcore'owego? Oczywiście wpływ na to ma muzyka jakiej na co dzień słuchają Szyna, Drugz, Ernest Starski, Filip Wiosna i Daniel Smagowski. Wszyscy słuchamy rapu i mocnego napierdalania wiec zdecydowaliśmy się to połączyć. Nie mamy jakiegoś szczególnego wzorca, ale słuchamy takich zespołów jak:  Rage Against the Machine, System of a Down, Metallica, Limp Bizkit i tak dalej. A jeżeli chodzi o rap to słucham bardzo dużo Piha, Kękę o Ostrego.

Na ten moment na youtube'owym kanale Wyższego Stanu Świadomości można znaleźć 3 poniższe numery. Jeśli podoba się wam to, co robią chłopaki to wbijcie na ich facebookowy fanpage.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Dobra droga, ale jeszcze dużo pracy przed nimi.