niedziela, 18 listopada 2012

Strzał w Dziesiątkę: Rusek (10)

Strzał w Dziesiątkę to cykl hhns-rdm.pl i radomskirap.blogspot.com. W każdej części dowiecie się jakie jest ulubione 10 radomskich numerów lokalnych twórców muzyki rap. Kolejne listy będą się pojawiać w różnych odstępach czasu, a więc odwiedzajcie nas regularnie, aby nie przegapić żadnej części. Podawajcie też dalej linki do kolejnych list po to, aby radomski rap docierał jak najdalej. Dzisiaj, po dłużej przerwie spowodowanej różnymi czynnikami niezależnymi od radomskich raperów i producentów, możecie sprawdzić kolejną część. Tym razem poznacie 10 ulubionych radomskich numerów Ruska, którego możecie kojarzyć z ekipy Bezinteresownie. Jutro premierę będzie miała płyta "Pod bity" Żołnierza, na której znajdzie się 7 bitów Ruska.


Siema,
Nie wiem w sumie kogo mogłoby interesować jakie radomskie kawałki lubie, no ale kij tam, oto moja złota dziesiątka:
Wola "1" (feat. Sanczez)(prod. Tytuz) - Kozacki klimatyczny bit plus mistrzowska zwrota Sanczeza.

Pierwsze Skrzypce "Dowód" - konkretny energetyczny bit, przekaz trafia do mnie, jeden z moich ulubonych radomskich wersów: "mamy pasję, mamy rap grę, my mamy siłę, po to by żyć a nie po prostu istnieć"

Betuz feat. KoKę (Boa's) "Zabieg" - bit klasa plus zwrota docenta chemioterapii, razem buja mocno.

KęKę, Stini "Tiru Riru" - ozytywny bicik plus zajebisty wpadajacy w ucho refren.

Kotzi "Park Opustoszał" - Bit jest przekotem, kotzi rozjebał, dla mnie ten kawałek jest kwintesencją rapu jakiego najbardziej lubie posłuchać, klimat i refleksja.

Sua Sponte "Chłonne Umysły" feat Mlody - dla mnie GDZ w najlepszym wydaniu, moc plus niesamowity tekst, na początku słuchałem chyba z 10 razy tylko jego zwrotkę analizując każde słowo, każdą metaforę i zastanawiając się jak to możliwe tak wiele zawrzeć w tych 16 wersach w takim temacie. Jedna z najlepszych najbardziej dojrzałych zwrotek w radomskim rapie, nadal gdy go słucham mam ciarki na plecach.

Szuwar "Zwykła Historia Za Jednym Razem" - Klimat, tekst, bit, flow co tu duzo pisac, 10 minut kozaka.

Kubi, Tytuz, Wola, Maupa "Coraz mniej pysków na blokach" - Zajebisty patent na refren, wczuwkowy bit, dla mnie radomski klasyk.

Szuwar "Akt Zgonu" - Moc rozpierdala ten kawałek, bit kozak i refren niszczy system.

Bezinteresownie (feat. Sanczez) "Pewny Rap" - Sanczez pozamiatał zwrotką bit elegancki, refren na patencie, wpada w ucho.

Brak komentarzy: