niedziela, 16 stycznia 2011

Maka & Smoła - Wszystko oka

Rok 2010 zaczął się od płyty Grubassa "Zanim zasnę", a rok 2011 napoczął duet Maka & Smoła z albumem "Wszystko oka".


"Album “Wszystko Oka” to klasyczny duet “raper i producent”. Na mikrofonie można posłuchać rapera pochodzącego z Radomia, a mianowicie Maki. Jeśli zaś chodzi o warstwę muzyczną, to w całości zajął się nią Smoła, producent z Lublina.

“Wszystko Oka” liczy 13 utworów, o bardzo różnorodnej tematyce. Brzmienie głównie oparte jest na soulowych samplach, jednak nie oznacza to, że nie znajdą się utwory w innym klimacie np. Funk’owym, czy też jazz’owym.

Na płycie gościnnie będzie można sprawdzić takich Dj’i jak: Dj Element, Dj Olsen oraz Dj Freszu Fresz.

Płytka powstawała już od listopada roku 2009, więc można śmiało powiedzieć, że jest to materiał bardzo przemyślany, ponieważ całość była ponownie nagrywana przez ostatnie 3 miesiące pracy nad tym projektem.

Po zarejestrowaniu i obróbce wszystkich wokali, Maka wspólnie ze Smołą uznali, żeby spróbować jeszcze raz, jeszcze inaczej dla lepszego efektu.

W taki oto sposób oprócz energicznych utworów o tematyce naprawdę niekiedy bardzo swobodnej powstały utwory, które były zapiskami osobistych przemyśleń Maki.

Nie oznacza to jednak, że płyta składa się albo z lekkich dla ucha track’ów, bądź takich na których można zatrzymać się na chwilę refleksji, ale bywa też tak, że raper potrafi naśmiewać się z własnych obserwacji, które opisuje w utworach. Z dużym dystansem również podchodzi do własnej osoby.

Nie próbuje na siłę przekonywać do swojego punktu widzenia, zwyczajnie go opisuje, tak jak mówi sam: „[…]Nie będę dawał rad bo nie jestem twoją matką[…]”" za. www.radiorewers.pl


Płytę można ściągnąć stąd.
Płytę, w cenie 8zł, można również kupić:
Nr. telefonu:
511-696-970
Nr. GG:
6914944


Jeszcze w tym tygodniu rozmowa z Maką i Smołą! Bądźcie czujni!

Brak komentarzy: