piątek, 10 sierpnia 2012

Strzał w Dziesiątkę: 90i5 (3)

Strzał w Dziesiątkę to nowy cykl na hhns-rdm.pl i radomskirap.blogspot.com. W każdej części dowiecie się jakie jest ulubione 10 radomskich numerów lokalnych twórców muzyki rap. Kolejne listy będą się pojawiać w różnych odstępach czasu, a więc odwiedzajcie nas regularnie, aby nie przegapić żadnej części. Podawajcie też dalej linki do kolejnych list po to, aby radomski rap docierał jak najdalej. Gospodarzem trzeciego odcinka cyklu jest 90i5, młody radomski producent, który w zeszłym roku wypuścił swój beattape "Z archiwum polskiego bitu".

Oto moja dziesiątka:
1. Gdz/Mono "Bez obaw" - Bardzo dobre brzmienie, mocna perkusja i jedna z lepszych nawijek Seby. Uznaję to za track, który reprezentuje klasyczną stronę radomskiego rapu.


2. Hase/Chentek "Wyjście" - Hase czysta klasa klimatycznego rapu, a Chentek jeden z tych producentów, którzy mają większy potencjał niż Mount Everest. Wiadomo, że mamy „lepszych” producentów w mieście, ale dla mnie liczy się to co można osiągnąć, a nie to co się osiągnęło, oczywiście jeżeli występuje stały progres.

3. Sua Sponte "W podróży" - Numer siada mi tylko i wyłącznie na bicie LuckyLoop’a, którego uznaję za najlepszego producenta z Radomia. Chłopaki pisząc teksty do tego numeru zahaczyli o parę historycznych wątków, radomski czerwiec wywołuje dreszcze. DUMA!


4. Hase/Grubass/Tykuś/PTK "Zabij ten lęk" - Sampel miażdży, Meksyk dał wokale, które są klimatyczne, mocne i dają do myślenia. Odwieczny props!


5. Wola/Sanczez "1" - Głównie za zwrotkę Sanczeza, ale Wola nie odbiega. Flow zamiata i tyle.

6. Paragraff "Nic się nie zmienia" - Nie jest to jeszcze jakiś mega mocny numer, ale chłopaki są oryginalni, a nie jak pół sceny, nie robią czegoś co już jest. Wiem jak ważny jest props na starcie, także propsuję bardzo!

7. KęKę/Tytuz "To co ważne" - Kę to typ, stopro lajtu ! Taki, jaki on jest, taki ma rap i tak powinno być.

8. Tytuz/Boro "Nie pal mostów" - Przyjemne bębny, ciepły bass, klimatyczny sampel, przekozacka nawijka, czego chcieć więcej?

9. Raptor "Zakazany dialekt" - Chrypowaty głos i dobre wersy dają mu przeoryginalny styl, szkoda że tak mało od zioma wychodzi.

10. Hase "Balans" -Lubię słuchać Hase i patrzeć gdzieś w dal przez okno obserwując bieg miasta (oczywiście nocą). Mocny numer na wagę złota. 
 

Brak komentarzy: