poniedziałek, 8 czerwca 2009

Cisza & Spokój, Radom 06.06.2009

Cisza&Spokój mega energetycznie zagrała na koncercie z okazji "20lecia od upadku komunizmu". Koncert odbył się w radomskiej Resursie Obywatelskiej przy ulicy Malczewskiego 16.

Początkowo wszyscy zajęli miejsca siedzące i dopiero po pierwszym kawałku pod sceną pojawili się pierwsi ludzie. Po drugim, Pe zaprosił więcej ludzi do przodu, co mu się powiodło i po chwili pod sceną bawiło się około 30 osób. Mało biorąc pod uwagę klasę zespołu i cenę biletów. A raczej jej brak. Najważniejsze, że tych 30 osób weszło w interakcję z Flintem, Muflonem i Pe i razem z nimi stworzyli fajną atmosferę.

Zagrany materiał pochodził z płyty "Cisza&Spokój" składu pod taką samą nazwą i z "Sinusa" czyli płyty Pe popełnionej ze Spoksem i IGS'em. Poza tym było trochę freestyle'u, śmiesznych wstawek (Flint do Pe 'Ty, to Ty znasz Mezo?!'), i po jednym kawałku Muflona i Flinta.

Zaskoczyło bardzo żywiołowe wykonanie "1raz2wa3rzy" do którego w refrenie włączyła się publiczność i wyszło naprawdę bardzo dobrze. Kawałek "Cisza&Spokój" mający w sobie wielkie pokłady energii na płycie, na żywo tej energii niósł co najmniej dwa razy więcej! Zresztą, każdy zagrany track, a były jeszcze między innymi "Cut&strofa" czy "Cisza krzyczy", rozbujały publiczność. A może zrobił to Marcin Matuszewski swoją żywiołowością?

Po koncercie (godzina minęła jakby to była chwila) były zdjęcia z wykonawcami, a ja załapałem się na autograf na "Sinusie". Duże Pe zapytany przeze mnie o nową płytę C&S lub swoją solówkę, powiedział "wszystkie wokale na C&S są już nagrane, ale nie ma czasu żeby ogarnąć resztę. Cały czas koncertuję z Masalą, prowadzę audycję, organizuję Bitwę o Mokotów. No a Spoks ostatnio robi rzeczy troszkę inne niż hip-hop." Dodał też, że "nie chcę się nam już walczyć z wytwórniami i opiniami środowiska. Hip-hop ma nam sprawiać przyjemność." Trudno się nie zgodzić, ale jednak mam nadzieję, że nowa płyta się ukaże. Szkoda nagranych wokali.

Kilka zdjęć z koncertu:

I wideo z tego koncertu:


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

naprawdę dobry koncert i fajnie mu się udało rozruszać ludzi :) a poza tym świetny głos i sympatyczny mały człowieczek ;)

ps jeszcze przed występem Pe byli inni, zapomniałeś o nich wspomnieć, niektórzy z nich mogliby się zapisać na jakieś zajęcia z emisji głosu, przydałoby się ;) dla ich własnego dobra :)

Czerwona Róża pisze...

fakt, byli inni, a konkretnie eMHa i MR, ale celem tej niby relacji było opisanie występu Ciszy&Spokoju :)