środa, 13 marca 2013

Strzał w Dziesiątkę: Seba/GDZ (11)

Strzał w Dziesiątkę to cykl hhns-rdm.pl i radomskirap.blogspot.com. W każdej części możecie sprawdzić jakie jest ulubione 10 radomskich numerów lokalnych twórców muzyki rap. Kolejne listy będą się pojawiać w różnych odstępach czasu, a więc odwiedzajcie nas regularnie, aby nie przegapić żadnej części. Podawajcie też dalej linki do kolejnych list po to, aby radomski rap docierał jak najdalej. Dzisiaj, po dłużej przerwie spowodowanej różnymi czynnikami niezależnymi od radomskich raperów i producentów, możecie sprawdzić kolejną część, której bohaterem jest GDZ doskonale znany z takich składów jak 4 Korony, Pierwsze Skrzypce, Sua Sponte czy projektu 300 Mil Projekt.
Od razu mówię, ze nie wszystko znam, nie wszystko sprawdzam, bo nie mam do tego głowy i czasu. Z numerów, które zostały mi w głowie wybieram te:

1. Kotzi "C2H6" - Żeby było jasne, uważam to za najlepszy kawałek radomski w ogóle. Kotzi poradził sobie genialnie z karkołomnym zadaniem. Stworzył numer wspominający zmarłego kumpla unikając zbędnego patosu, a przy tym wzruszając do łez. Wielki props.

2. Le Fruit Defendu "Pisane dla Prawdziwych" - Jest moc 
 

3. Kękę "Od zawsze na zawsze" - Oprócz tego mógłbym podać jeszcze wiele innych numerów Kędziora, z których żaden nie schodzi poniżej przyzwoitego poziomu.

4. Le Fruit Defendu "Zakazany owoc" - Moc i świetna zwrotka Kotziego.

5. Szuwar "Dziś już nie" - Jaram się i często słucham, dałbym więcej od Szuwara gdybym był pewien, ze mozna go na 100% zaliczyć do Radomskiego Rapu.

6. Pierwsze Skrzypce "Rzeczywistość" - Refren Mioda i zwrotki miażdżą. Stary ale jary bit Tytuza.

7. Piter/Yankez feat. Shot "Daję słowo" - Bardzo przyjemny numer.

8. 4 Korony "Prozaika" - Dałem jeden numer w którym jest też moja zwrotka, ale to dlatego, że mam sentyment do wejść Lesia i Qrsona.

9.Szuwar Kękę Arti "Zbrodnia doskonała" - Nie trzeba komentarza chyba. 

10. Lesuaff, Ignac, Kotzi, Kubi "To co mam z życia" - Tłusty bit Lucky Loopa i kozackie zwrotki chłopaków. 
 

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

ten GDZ jest żydę? bo ma nosa takiego i ta broda?

Anonimowy pisze...

twoja babka jest żydą ziąąąąąąąą


mts młodszy podpisawszy się

Anonimowy pisze...

tfoja raczej aj waju