środa, 30 września 2009

Audycja 26-600 RapDom w Radio Rekord


Niecałe dwa tygodnie temu (18.09.2009) w Radio Rekord wystartowała pierwsza hip-hopowa audycja o nazwie 26-600 RapDom, którą prowadzą Pehu i Kotzi.
Ta audycja to coś, czego radomski rap potrzebował. Praktycznie w każdym dużym mieście jest jakaś audycja hip-hopowa (nie?) więc wreszcie Radom pod tym względem się z nimi zrówna. To co powinno iść w parze z tą inicjatywą to podniesienie poziomu nagrywek przez wszystkich radomskich MCs dzięki czemu będą oni zauważani poza rodzinnym miastem (jak Kę jest zauważany i propsowany). Zauważenie naszych raperów przez innych może z kolei zaowocować ciekawymi featuringami, co pozwoli dotrzeć do jeszcze większej rzeszy słuchaczy, którzy (bardzo prawdopodobnie) zainteresują się starszymi nagrywkami z 26-600.
Pojawiły się głosy, że nagle będziemy świadkami tzw. "sezonowców". Co z tego, że się pojawią? Takie wynalazki na pewno nie będą prezentować poziomu, który będzie pozwalał na prezentowanie ich "dzieł" w eterze. A może pojawi się ktoś ciekawy, kto odkryje w sobie talent do sklejania rymów własnie poprzez tę audycję? Przecież każdy z raperów, też miał jakiś bodziec który pchnął go w nagrywki. Dla jednego było to usłyszenie jakiegoś kawałka, dla innego jedyny sposób w jaki umiał wyrazić siebie, a dla jeszcze innego było to coś zupełnie innego...Każdy od czegoś zaczął swoją historię...

Wg mnie w audycji powinien pojawiać się i rap radomski i hip-hop amerykański :D Dobra, miało być poważnie...Więc powinien być rap z Radomia i z innych miast/krajów też. Z tym, że proporcje powinny moim zdaniem być na korzyść naszego miasta, np 60%-40% albo jeszcze lepiej 75-25. Oczywiście nie powinno zabraknąć też jakichś reportaży nt radomskiej kultury hip-hop (rozmowy z dj'ami, raperami, writerami, b-boyami itp, wywiady z raperami koncertującymi w Radomiu). Jestem też za audycjami tematycznymi (np o poziomie różnych odmian radomskiego rapu itp).
Oczywistą oczywistością jest też to, że powinny być zapowiedzi radomskich płyt (kiedy Raptor?!) czy koncertów odbywających się w naszym powiecie.

Oby 26-600 RapDom zagościł w ramówce Radio Rekord jak najdłużej. A aby tak się stało pamiętajcie o włączenie radioodbiorników na 106,2 FM w piątki o godzinie 21. Do usłyszenia!

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

fajnie napisane :)

a ja bym była za ustaleniem jednej podstawowej rzeczy, co by nikt mnie nie pytał: a słuchasz hip hopu? :D