środa, 25 czerwca 2014

Nowy numer: Dźwięku Częstotliwość "Radomskie echo '76" (feat. Miodu)(prod. Kotzi)

O tym, co wydarzyło się w czerwcu 1976 roku na ulicach Radomia, ale i m.in. Płocka czy warszawskiego Ursusa, doskonale wie każdy, kto choć trochę interesuje się historią naszego miasta. W skrócie: po ogłoszeniu podwyżek cen (24.06.1976), pracownicy 97 zakładów pracy (w tym w Radomiu) w kraju postanowili wyjść na ulice wywołując zamieszki. Ludzie zostali spacyfikowani, ale rząd wycofał się z planowanych podwyżek. Stąd wzięło się powiedzenie "Gdyby nie Ursus, gdyby nie Radom, to byś wpierdalał chleb z marmoladą". Właśnie tym wydarzeniom poświęcony jest numer "Radomskie echo '76" składu Dźwięku Częstotliwość z gościnnym udziałem Mioda. Bit do numeru wyprodukował Kotzi. Kawałek, choć nagrany w 2007 roku został dzisiaj udostępniony przez Kubiego, który, obok Ignaca, nawija w tym numerze. W rozwinięciu numer oraz kilka słów o nim od Kubiego właśnie.

Numer nagrany w 2007 roku do którego bit zrobił Kotzi Banda Unikat Boa's refren dograł Miodu mieliśmy nagrywać go jeszcze raz w więcej osób ale przez 7 lat nie udało się tego ogarnąć... i nie wydaje mi się żebyśmy jeszcze kiedyś do tego wracali.
Szkoda żeby przepadł gdzieś w twardej (nie) pamięci między setkami innych kawałków więc postanowiłem go wrzucić i dziś w 38 rocznice radomskiego czerwca 76 możecie go posłuchać...

Brak komentarzy: