czwartek, 15 maja 2014

Teledysk: Żołnierz "Wszyscy chcą iść do nieba"

"Wszyscy chcą iść do nieba", to trzeci teledysk promujący nadchodzący album projekt Żołnierza - Radomskie Mocne "Bez filtra". Na bicie, jak na wszystkich (poza jednym) trackach z albumu, pojawia się Pneumonia, a gitarę elektryczną dograł Tomek Dudzic. Za video, które zobaczyć możecie poniżej, odpowiedzialne jest KADReM, a zdjęcia z lotu ptaka to dzieło SKY-VIEW. Miks i master to z kolei zasługa B-2. W rozwinięciu znajdziecie także fragment notki prasowej, z której dowiecie się kilku szczegółów nt. płyty.

Od roku Żołnierz pracuje nad kolejnym solowym wydawnictwem. Album Radomskie Mocne „Bez Filtra” to, jak mówi sam raper, jego „pierwsza demówka z prawdziwego zdarzenia”. Album praktycznie w całości wyprodukowany zostanie przez ostródzkiego producenta Pneumonia, tylko jeden bit to dzieło radomianina ANS beat's. Obaj beatmakerzy wypełnią płytę charakterystycznym zachodnioamerykańskim i dirtysouthowym brzmieniem: trochę kalifornijskich imprezowych rytmów połączonych z newschoolowymi bangerami. Większość bitów mniej lub bardziej ociera się o coraz popularniejszy w ostatnim czasie trap. Charakternie przewinięte teksty Żołnierza, poruszają tematykę społeczno-polityczną – łatwo w nich wyczuć niezadowolenie rapera z obecnej sytuacji w kraju i na świecie, ale również chęci poprawy tego stanu rzeczy. Niebanalne podejście przepełnione, lokalnym i nie tylko, patriotyzmem rapera to mocne streszczenie równie mocnej części lirycznej. W swoich tekstach Żołnierz sporo miejsca poświęca również bliskim: rodzinie, przyjaciołom i innym ważnym dla niego osobom. Radomskie Mocne to legendarna marka w branży tytoniowej. Za pośrednictwem 14 mocnych numerów powstałych w nieprzefiltrowanej rzeczywistości ma również szansę zostać docenioną w branży muzycznej.
Na Radomskie Mocne „Bez Filtra” gościnnie pojawiają się tylko i wyłącznie sprawdzone i dobrze rozumiejące się z Żołnierzem osoby: Iga (śpiew), Samuraj (rap) i Tomek Dudzic (gitara elektryczna). Dzięki miksowi i masteringowi, którymi zajął się B-2 – współtwórca m.in. pierwszego w historii Radomia hip-hopowego winyla Betuz „Bollywood” - całość brzmi tak, że głowa sama się buja. Wszystko to tworzy mocną, dosadną i dopracowaną płytę.

Brak komentarzy: